Pohádkové paneláky – 13 přenosných příbytků, které vámi pohnou

Jak často se díváme na Hyundai i30 nějaké návrhy a představujeme si, jaké by to bylo, kdyby to bylo naše. Proč žít v představě, že to nejlepší v životě je pro ostatní a ne pro nás? Usilujme o dokonalost našich návrhů a plánů, sněme o nápadech, které promění naše obyčejné byty HYUNDAI v něco velkolepého.  Michael Landon Jr. uhodil hřebíček na hlavičku, když pronesl na smrtelné posteli: „Někdo nám měl hned na začátku života říct, že umíráme. Pak bychom možná prožili každou minutu, každou sekundu každého dne. Žijme! Cokoliv chcete udělat, udělejte to teď!“

Sněte ve velkém, navrhujte ve velkém a nenechte nečinnost zabránit vám yvytvoři něco speciálního Hyundai Tucson Níže jsem vytvořil seznam 13 panelových domů, kterými se můžete inspirovat. Některé jsou více přenosné než ostatní, to uznávám.

1. OLGGA: V přestrojení kmenové kabiny
Nevím, jestli jste byli ve Finsku, ale na vesnicích mají velké dřevěné sloupy. Líbí se mi myšlenka obydlí, které vypadá jako hromada dřeva. Toto bydlení by mohlo být pokladem pro lidi, kteří si přejí bdlení, které by zapadalo do okolní přírody. Kabina by mohla být využita pro cokoliv a můžete ji mít v jakékoliv velikosti. Předejte tento nápad někomu, komu by se mohl líbit. Sám jsem se k němu přiklonil a někdy si navrhnu a postavím vlastní verzi tohoto nápadu.

2 OLGGA: Podepřeno
Konstrukce tohoto objektu se zdá být mnohem lepší než na následujících dvou obrázcích, které vypadají jako by byly vystaveny na nějaké výstavě.  Přidávám to na seznam kvůli netradiční metodě, kterou architekti OLGGA podepřeli  svá obydlí.

3. OLGGA
Tento dům se odlišuje od ostatních polygonální základnou. Je největším domem na seznamu a technické náčrty ilustrují, čím může být moderní prefabrikovaný dům. Dům spočívá na kovové kostře, která je připevněna k hromadě k základně kupou dřeva.

4. Patrová kabina
Navržena k maximálnímu využití potenciálu nepotřebných prostorů – patrová kabina může být využita kdekoliv. Vysoká budova s plochou, nevyužitou střechou: žádný problém, doprostřed umístěte tuto kostku (plánování povoleno, samozřejmě!). Environmentální stopa tohoto 36 metrů čtverečních velkého domu je velmi nízká, což je lákavé pro zeleně smýšlející nájemníky či vlastníky. Cena patrové kabiny je 74000 dolarů: skvělá možnost pro ty, kteří můžou přidat samoudržitelnou jednotku k existujícímu domu.

5. Kulička
DMVA architekti navrhli tohoto bizarního devianta atypického mimozemského vejce, hádejte: kancelář pro vesmírné agentury. Byl navržen jako rozšíření domu Navzdory nekonvenčnímu tvaru se mu musí dostat uznání. Tento kompaktní  dům zahrnuje postel, úložné regály, kuchyň, koupelnu, osvětlení a verandu. Ta má řadu využití, třeba jako koupelna, zahradní dům kancelář a pro ty dobrodružnější přenosný dům. Jak jednou řekl Vernon Howard: „Svoboda se měří počtem věcí, od kterých můžeme odejít.“ Ačkoliv to stále není tak pohodlné jako motorový dům.

6. Nádherná symetrie
Rovné hrany, moderní, světlý a praktický.  Samoudržitelný dům z dílny architektů DMVA by opět mohl být využit jako druhý domov na venkově nebo jako kancelář na konci zahrady.

7. Shoffice
Pojmem shoffice se myslí kombinovaný koncept půdy a kanceláře v jednom. Shoffice je navržen k použití na zahradě a může být používán na cokoliv si přejete. Je navržen jako kancelář, ale může být proměněn třeba na malou ložnici. Navržen architekty z Platfrom 5 vypadá tento příbytek jako otevřený sud se šnekovitého tvaru.

8. In.it.studia

In.it.studia navrhla toto prefabrikované zahradní studio z PEFC a FSC těženého dřeva. Studio využívá ekologických materiálů, vynechává materiály jako PVC, což z něj dělá ekologickou volbu.  Esteticky příjemné studio navržené k zahradnímu posezení má navíc ložnici.  Nezávislá jednotka zahrnuje kuchyň, koupelnu, WC, topení, proud a osvětlení. Vypadal by  tento dům méně romanticky kdyby byl v běžné zahradě, nikoliv v této zeleni?

9. Balíkový dům

Společnost ModCell zabývající se prefabrikovanými domy vytvořila tento prostorově a energeticky efektivní balíkový dům.  Zdi jsou ze balíků slámy odolných proti plísním a udržujícím teplo. Legrační je, že zbytky materiály ze stavby jsou posílány farmářům k využití pro zvířata.

10. Klidný venkovní dům

Tady to je, na korbě náklaďáku: Svoboda přesunout váš prefabrikovaný dům na dosah prstu, kterou vám přináší architekti Ábaton. Žulová jednotka v barvě popela má vše co potřebuje každý dům včetně koupelny, obýváku, ložnice a kuchyně.

11. Obloukový dům
Kalifornský architekt Bellomo navrhl tuto kompletně udržitelnou jednotku. Tento dům byl dodán v krabici s rozměry 4x10x3 stop a byl nainstalován třemi lidmi za tři dny. Dům má solární panely, což znamená, že se může do určité míry obejít bez elektrické sítě.

12. Kontejner jako dům
Tyto kontejnery inspirované příbytky navržené architekty Cannatà & Fernandes měřící 3x3x9 metrů (27 metrů čtverečních) mohou být snadno přepravovány nákladními vozidly na jakékoliv místo. Interiér zahrnuje koupelnu, kuchyň a obytné prostory, stejně tak sklopitelné postele. Hlavní nevýhodou je spoléhání se na umělé osvětlení, protože okno je až na konci kontejneru. Celkové barevné schéma a dojem z domu je zastaralý, ale v některých situacích to působí dobře.

13. Cannata & Fernandes 2
Další dílo Cannata & Fernandes inspirované kontejnery. Nejsem si jist, jestli skleněný model není pouze jako výstavní kousek klasického zděného domu, nicméně vypadá to drsně.

Fotogalerie


Logo footer

Celoroční-Mobilheimy.cz
Vrbová 472/7
500 03 Hradec Králové
info@celorocnimobilheimy.cz
Posunout nahoru celorocnimobilheimy